Poniedziałek, 2018-04-23  [Zaloguj] [Załóż konto]
  • Wyjątkowe Dni Szamotuł

    Wyjątkowe Dni Szamotuł

    Cztery sceniczne gwiazdy i wiele innych atrakcji zaplanował Szamotulski Ośrodek Kultury na tegoroczne Dni Szamotuł. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. Znana od kilku lat dwudniowa formuła Święta Miasta w tym roku zmienia nam się na t..... Czytaj więcej...

Skok przez płot, czyli ratownicy uwiezieni na lądowisku w Szamotułach

2017-07-19
Wczoraj,18 lipca, około godziny 11 na lądowisku przy Zamkowej w Szamotułach wylądował śmigłowiec LPR. Jednostka wezwana została w celu przetransportowania do szpitala  91 letniej kobiety w poważnym stanie po udarze. Jakież było zaskoczenie ratowników, kiedy to zostali uwięzieni na terenie lądowiska, gdyż nie było nikogo , kto posiadałby klucz do bramy. Medycy wydostali się z obiektu przechodząc przez ogrodzenie. W tym samym czasie na miejscu był samochód straży pożarnej, który czekał z chorą kobietą. Jak informuje kontakt.tvn24.pl, SP ZOZ w Szamotułach po interwencji telefonicznej ratowników, odmówił przywiezienia klucza do bramy lądowiska. Nie tracąc czasu, po klucz udali się strażacy z pacjentką na pokładzie. W końcu udało się udrożnić przejście do śmigłowca i przetransportować bezpiecznie chorego do lecznicy w Poznaniu.
 
Dyrektor szpitala w Szamotułach, Remigiusz Pawelczak, jak informuje TVN, twierdzi, że nikt nie zgłaszał potrzeby skorzystania z lądowiska i stąd powstało to całe zamieszanie z kluczem. -Z oczywistych względów teren lądowiska przy ulicy Zamkowej jest zamknięty i niedostępny dla osób postronnych. Zgodnie z Instrukcją Operacyjną Lądowiska, zatwierdzoną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, informacje o planowanym wykorzystaniu lądowiska winny być przekazane telefonicznie Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu SP ZOZ. Tak się w tym przypadku nie stało- oświadczył szef SP ZOZ
Red.

KOMENTARZE(1)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
lolo 2017-07-31 23:09:22

Samochód straży nie czekał z chorą kobietą pod bramą, nie pojechał też z tą kobietą po klucze, kobieta była w swoim mieszkaniu.
1. załoga LPR została przewieziona do domu chorej kobiety,
2. strażacy pojechali po klucz do szpitala
3. wrócili po kobietę i załogę LPR
4. transport osoby chorej w asyście lekarza do śmigłowca i tu otwarcie bramy

Macie błędne info

Strona 1 z 1 1
Odwiedziny: 2 968 474  ,