Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wybudowany przez powiat za 2 miliony złotych nowy, 800-metrowy odcinek drogi Szamotuły-Pamiątkowo z pewnością cieszy kierowców. Zgoła innego zdania są natomiast piesi i mieszkańcy Kępy, którzy po obfitych deszczach narażeni są na przymusowy prysznic spod kół jadących samochodów. Wszystko za sprawą wadliwie wykonanej jezdni i kanalizacji deszczowej – jak twierdzą.  Po opadach na drodze tworzą się rozległe i głębokie kałuże, które w niektórych miejscach przelewają się na chodnik, pasy zieleni i wjazdy na posesje. Można również zauważyć, że woda zamiast płynąć w kierunku studzienek, stoi między nimi.   

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził dzisiaj nieważność uchwały podjętej głosami koalicji rządzącej Rady Powiatu Szamotulskiego, na mocy której Paweł Kowzan miał stracić mandat radnego.  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przeciwnicy byłego starosty planują powtórzyć głosowanie.  Tym razem ma się ono odbyć bez udziału głównego zainteresowanego. 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Tabor transportowy szamotulskiego szpitala wzbogacił się o nowoczesny ambulans, który już niebawem będzie służył mieszkańcom powiatu.  Całkowity koszt karetki to 445.923 zł, z czego 295 tys. to wartość samochodu, a  150 tys. stanowi wyposażenie medyczne.  Zakup został sfinansowany ze środków budżetowych Powiatu Szamotulskiego i SP ZOZ, przy niemałej partycypacji wszystkich gmin powiatu, za wyjątkiem Miasta Obrzycko, którego to władze zdecydowanie odmówiły wsparcia finansowego przy zakupie ambulansu.  Niżej kilka podstawowych danych dotyczących samochodu oraz jego wyposażenia.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mieszkańcy Szamotuł oraz okolicznych miejscowości już za półtora tygodnia będą mogli skorzystać z pełnej oferty zakupowej oraz nowoczesnego dworca komunikacyjnego INBAG. Uroczyste otwarcie inwestor zaplanował bowiem na 28 kwietnia.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Rodzice dzieci już posyłających, albo zamierzających posłać dzieci do przedszkoli na terenie naszej gminy niecierpliwie oczekują na informacje o sytuacji w naszych przedszkolach w związku ze skutkami nowych rozwiązań dotyczących sześciolatków.

O wypowiedź na temat aktualnej sytuacji poprosiłem dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Pana Macieja Adamskiego. Dyrektor przekazał mi następujące informacje:

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

14 kwietnia 2016 roku w szamotulskim muzeum odbyły się uroczystości uświetniające 1050 rocznicę Chrztu Polski. Organizator imprezy, czyli muzeum, jubileusz Mieszkowego Chrztu zorganizowało wokół promocji wydanej na tę okoliczność książki. Wydawnictwo zatytułowane „Almanach baptysteryjny” oprócz tekstów Michała i Waldemara Górnego zawiera zdjęcia kilkunastu chrzcielnic znajdujących się w kościołach powiatu szamotulskiego. Zaprezentowane są między innymi chrzcielnice z kościołów Szamotuł, Wronek, Psarskiego, Biezdrowa, Wartosławia, Otorowa, Kaźmierza, Wilczyny i Dusznik. Zdjęcia znajdujące się w almanachu przygotował Krzysztof Kąkolewski. Wydawnictwo imponuje starannością i solidnością edytorską. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jest ono bardzo wyrafinowane estetycznie. Muzeum gratulujemy. Książkę można zakupić w kasie muzeum. Nie jest tania 35,00 zł, ale warta tej ceny. W almanachu znajduje się kalendarz, który rozpoczyna się od 14.04. 2016 roku, a kończy 13.04.2017 roku. Dość nietypowo. Przypominamy jednak, że umowna data Chrztu Polski to 14 kwietnia 966 roku.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od 21 marca w szpitalu pracuje osoba, której wyłącznym zadaniem jest udzielanie informacji pacjentom. 

Pani Ewa Rybarczyk (na zdjęciu)  pomaga osobom, które mają problemy ze znalezieniem  odpowiednich komórek medycznych w Szpitalu. Pomaga  osobom w podeszłym wieku, niepełnosprawnym i schorowanym w przemieszczaniu się na terenie Szpitala. Jej zadaniem jest także pilnowanie, aby te korzystały z pomocy medycznej poza kolejką. Pani Ewa monitoruje także długość kolejek i dostęp do usług medycznych. Do jej obowiązków należy także wydawanie ulotek informacyjnych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

12.04.2016 w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach otwarto wystawę poświęconą jubileuszowi 1050 – rocznicy Chrztu Polski. Na wystawie zgromadzono ikonografię (święci polscy, katedry polskie) i książki nawiązujące do sacrum odwołującego się do  historii Kościoła Powszechnego. Pojawiły się także przedmioty podkreślające rolę kościoła w chrystianizacji Polski. Dzięki uprzejmości proboszczów polskich katedr udało się zebrać kilkadziesiąt pozycji książkowych, pocztówek i folderów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Fotorelacja z drugiego dnia Pucharu Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów - Koźle 2016.

 

Fot. Piotr Mazurek