Logowanie

 

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W minionym tygodniu w nocy z piątku na sobotę doszło do zniszczenia banerów wyborczych posła Jakuba Rutnickiego (PO) ustawionych na prywatnej działce przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Spółdzielczej.

Nie przypominam sobie, aby w ostatnim dziesięcioleciu dochodziło w Szamotułach do podobnych aktów wandalizmu.

Jest rzeczą naturalną, że nie wszystkim muszą odpowiadać poglądy Jakuba Rutnickiego i Platformy Obywatelskiej. Różnorodność poglądów i postaw to zdrowy objaw w demokratycznym społeczeństwie. Jednak ich prezentowanie w chamski sposób, po kryjomu, w nocy niedobrze świadczy o części naszej szamotulskiej społeczności. Mamy nadzieję, że to tylko margines, bardzo wąski.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych prowadzone przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Szamotułach przy ul. Lipowej 27 zapraszają na kiermasz jesienny w dniach 2 - 10 października br.. w godz.9.00 – 17.00 (poza niedzielą). Kartki, stroiki, ceramika użytkowa i ozdobna, wyroby z drewna, stroiki, itp. zostały wykonane podczas zajęć w Warsztatach. Fundusze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na integrację społeczną uczestników WTZ. Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej codziennej działalności. 

Zapraszamy również do odwiedzenia profilu WTZ na portalu społecznościowym Facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

25 września, godz. 19.00 - „Tango Fogg - zapomniana piosenka” w ramach XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga
„Tango Fogg” to zupełnie nowy projekt doświadczonych scenicznie artystów, będący wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci. Pięknie wyśpiewane melodie i teksty piosenek przez aktora Radosława Elisa oraz „swingowe brzmienie” kwartetu instrumentalnego przynoszą publiczności sporą dawkę estetycznych przeżyć i radości ze wspólnego śpiewania. Tango Fogg to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. - Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat – mówi Michał Fogg.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Można powiedzieć, że popularny „Rolnik” dobrze się starzeje. Jest czerstwy, rześki i rumiany. I co najważniejsze nie ma ochoty odchodzić na emeryturę mimo, że spełnia już wszystkie ustawowe warunki, aby na emeryturę pójść. Szamotulski „Rolnik”, obecnie Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica położony przy ulicy Szczuczyńskiej 3, liczy sobie już blisko siedemdziesiąt lat. W przyszłym roku ad 2016 szkoła obchodzić będzie siedemdziesięcio lecie swego istnienia. Niewielu szamotulan wie, że historia szkoły zaczęła się w podpoznańskim Edwardowie skąd po kilku miesiącach istnienia przeniesiona została do Szamotuł.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zdjęcie przewróconych „dzwonów” przeznaczonych do segregacji odpadów zostało wykonane dzisiaj na ulicy Kołłątaja w Szamotułach. Jeszcze wczoraj, jak twierdzi nasz czytelnik, stały tak jak powinny, tak więc należy przypuszczać, że najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę ktoś postanowił je poprzewracać. Skutek tego jest taki, że zawartość pojemników wylądowała na chodniku. Nie mówiąc już o tym, że mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości pozbywania się odpadów przeznaczonych do segregacji.

Red.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

9 września dyrektor szamotulskiego szpitala, Remigiusz Pawelczak podpisał w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia aneks do umowy dotyczący lecznictwa szpitalnego za okres od lipca do grudnia. Na mocy porozumienia zwiększono limit świadczeń w zakresie pediatrii. Umowa została zwiększona o ponad 100 tysięcy złotych. – Dzięki temu opieka nad naszymi najmłodszymi pacjentami będzie bardziej komfortowa, płynna. Pozwoli utrzymywać wysoki poziom usług – podsumował zarządzający lecznicą dyrektor Pawelczak.  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Podczas inwentury prowadzonej w Starostwie Powiatowym w Szamotułach w kotłowni znaleziono dwie lodówki, które nie były objęte do tej pory spisem z natury. Z relacji jednego z pracowników wynikało, że przyjechały tam w latach 2011-2013. Ostatecznie przekazano je Caritasowi.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kolejnym ciekawym gościem w szamotulskim muzeum był Jacek Żakowski. To osoba o bardzo wyrazistych poglądach, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Moderatorem dyskusji z udziałem publiczności był znany słuchaczom Radia Merkury Krzysztof Sadowski. Rozmowa dotyczyła spraw aktualnych, szeroko omawianych w mediach. Sporo czasu poświęcono kwestii uchodźców.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Burmistrz Szałata bał się o to, czy Zespół Szkół w Ostrorogu po reorganizacji gminnej oświaty bez problemów rozpocznie swoją działalność w nowym roku szkolnym. – Obawiałem się. Miałem kilka nieprzespanych nocy. Myślałem właśnie nad tym jak wyjść z tego impasu, który powstał po niedostarczeniu mi przez panią Nowakowską arkusza organizacyjnego, po nieprzygotowaniu planu zajęć i po dostarczeniu mi pisma, że będzie przebywała na długotrwałym zwolnieniu lekarskim – mówi włodarz gminy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Starosta Kwaśniewicz na ostatniej sesji rady powiatu wyjaśnił, że były dyrektor szamotulskiego szpitala, Wiesław Jarnicki, który skierował do Sądu Pracy pozew przeciwko zarządowi powiatu, wycofał go. Wartość przedmiotu sprawy opiewała na 139 200. Pozew był o przywrócenie do pracy.