Logowanie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Starosta Szamotulski i Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły zapraszają na Koncert Walentynkowy.

Wystąpią:

MONIKA ROSCA - fortepian
SERGIU BOLGARIN - fletnia pana

Monica Rosca – znakomita pianistka, uczestniczka XI Konkursu Chopinowskiego, wcześniej niezapomniana odtwórczyni roli Nel, w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy”
Artystka przed koncertem podzieli się swoimi wspomnieniami z planu filmu zrealizowanego w 1973 roku.

Zapraszamy do Sali Koncertowej w Muzeum – Zamek Górków, w sobotę, 13 lutego, o godzinie 18 –tej.
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Bez kaucji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Obrzycku (na zdjęciu) wypożyczają książki wyłącznie mieszkańcy miasta.

Książki bez kaucji tylko dla mieszkańców miasta

Władze Miasta Obrzycko strzegą swej biblioteki jak onegdaj mnisi chronili swoje średniowieczne, klasztorne skryptoria, z których to na światło dzienne wychodziły księgi pełne nieprzebranej mądrości i wiedzy. Puki co, nieograniczony dostęp do księgozbioru biblioteki mają mieszkańcy miasta, natomiast ci, którzy osiedli się dla przykładu tuż za mostem na Warcie, zobowiązani są za każdy wypożyczony wolumin uiścić kaucję zwrotną w wysokości 10 zł. lub 20zł (wypożyczenie z czytelni). Tak więc, Miejska Biblioteka Publiczna w Obrzycku dedykowana jest – jak stanowi jeden z punków regulaminu – dla wszystkich mieszkańców miasta. Co zatem z ludźmi z Gminy Obrzycko, której siedziba mieści się w tym samym mieście? Ano tutaj jest mały problem, bo władze gminy nie spełniły warunków postawionych przez pana Bieńka, Ojca Miasta, w kwestii współfinansowania biblioteki. W ten sposób mieszkańcy Zielonejgóry, Piotrowa, etc.. zostali „ukarani” kaucją za wypożyczenie książki. Pobieranie kaucji w takich przypadkach jest dzisiaj rzadkością. Dla przykładu mieszkaniec Pniew bez problemu może skorzystać z księgozbioru szamotulskiej biblioteki nie angażując przy tym ani grosza oprócz kosztów dojazdu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

„List do M.”, „Sen o Viktorii”, „Wehikuł czasu”, „Czerwony jak cegła”, „Czarny kapelusz”, „Do kołyski”.... I wiele by można jeszcze wymieniać hitów zespołu DŻEM, którego to niepowtarzalne brzmienie zachwyca kolejne pokolenie. Genialne teksty i muzyka osadzona w bluesie ozdobionym niejednokrotnie rockowym brzmieniem przyciąga swoją magią rzesze miłośników nut z górnej półki. To wszystko czeka szamotulan już 5 czerwca tego roku podczas Dni Szamotuł. Na scenie pojawi się wtedy nie kto inny jak legendarna grupa DŻEM!  

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stowarzyszenie Samanitan’s Purse organizuje projekt Gwiazdkowej Niespodzianki. Zapoczątkował go w 1990 roku w Walii David Cooke, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom z sierocińców w Rumunii. Projekt rozrastał się i został zaadoptowany przez Samaritan’s Purse w 1993. Wówczas około 28 000 paczek wysłano do dzieci w ogarniętej wojną Bośni. Od 1993 roku wysłano ponad 100 milionów paczek do dzieci w 148 krajach. Paczki pakują i wysyłają dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii, Szwajcarii i Nowej Zelandii.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W czwartek 21 stycznia Powiatową Bibliotekę Publiczną odwiedzili podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi wraz z opiekunami. Goście mięli okazję zapoznania się ze zbiorami książek mówionych oraz tych tradycyjnych. Główną atrakcją jednak było zwiedzanie baszty Halszki oraz oficyny zachodniej. Dzieci z ciekawością podziwiały wystawę etnograficzną. Nie kryły zdziwienia z tego, jak dawniej wyglądały narzędzia gospodarstwa domowego i przedmioty codziennego użytku. Poznały warsztaty pracy takich osób jak stolarz, kowal, bednarz, kołodziej czy bartnik, a także ciekawe eksponaty jak np. instrument „Maryna” czy chociażby bicykl. W komnacie Halszki dzieci miały okazję wykazać się znajomością historii i legend dotyczących życia Czarnej Księżniczki. Po zakończeniu zwiedzania dzieci udały się do świetlicy socjoterapeutycznej.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Szamotulski szpital w porozumieniu ze strażą pożarną przeprowadził ćwiczenia ewakuacyjne połączone z praktycznym sprawdzeniem sprzętu Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Z punktu widzenia szpitala chodziło przede wszystkim o sprawdzenie obowiązujących procedur alarmowania oraz możliwości taktyczno – technicznych wykorzystania sprzętu straży pożarnej, dlatego pozorowane zdarzenie miało miejsce na najwyższym piętrze szpitala. Ratownicy o tym, że akcja to ćwiczenia dowiedzieli się na miejscu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Tegoroczny Koncert Noworoczny, na który zapraszali po raz pierwszy wspólnie Burmistrz MiG Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności, która po brzegi wypełniła szamotulską halę „Wacław”.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W tym roku Miasto i Gmina Szamotuły zamierza na remonty i modernizację infrastruktury drogowej przeznaczyć ponad 6,5 mln. zł. Wśród długo oczekiwanych, pilnych i gruntownych modernizacji dróg gminnych znajduje się między innymi Łąkowa w Szamotułach. Na jej przebudowę zarezerwowano w tegorocznym budżecie aż 2,7 mln. zł. Ponadto planuje się następujące inwestycje drogowe:

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Za nami 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku zbiórka dotyczyła zakupu urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.  Jak co roku szamotulski finał odbywał się w hali „Wacław” a mocny start zapewniły tanecznym krokiem formacja Feedback i Klub Tańca Towarzyskiego „Filemon„.  W holu Hotelu Maraton można było „narysować misia Paraska” i obejrzeć wspaniały sprzęt Szamotulskiej Grupy Rekonstrukcyjnej  16Air Assault Brigade. W tym czasie współczesne kawałki na scenie odgrywała Orkiestra SzOK.  

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Brak ciepłej wody, zakaz gry w butach z korkami, nieczynne boisko zimą - to tylko niektóre z zarzutów dotyczących funkcjonowania Orlika w Obrzycku, kierowanych przez jego użytkowników. W opinii niektórych mieszkańców obiekt ten to wyrzucone pieniądze w błoto - jak mówią. Ich zdaniem lepszym i tańszym rozwiązaniem, zarówno w wykonaniu jak i utrzymaniu, byłoby zwykłe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią.

  • Działka
  • Działki
  • Działka
  • Oddam halę w dzierżawę
  • Działka
  • Działka
  • Działka
  • Działka
  • Dom